Waterontharder zout prijs: wat kost onthardingszout per zak en per kilogram?
Naar alle producten Ik wil een Offerte
Vous recherchez notre boutique en français ? Visitez Selplus pour découvrir notre gamme complète et toutes les informations en français.
- Prijzen van onthardingszout
- Soft-Sel prijs per zak
- Goedkoop waterontharder zout
- Pallet onthardingszout prijs
Wat kost zout voor een waterontharder?
Wilt u weten wat de prijs van zout voor uw waterontharder bedraagt? Dan is het belangrijk om niet uitsluitend de prijs van één zak te vergelijken.
De uiteindelijke kost hangt af van het merk, de zoutsoort, het gewicht per verpakking, de bestelde hoeveelheid en eventuele leveringskosten.
Bij Zoutplus vindt u verschillende soorten regeneratiezout, waaronder Soft-Sel Regular, AXAL Pro, Qsalt en Soft-Sel Crystals.
U kunt kiezen tussen losse zakken, meerdere zakken en grotere hoeveelheden zoals een halve of volledige pallet.
Voor een correcte vergelijking kijkt u best naar drie zaken:
- Is het zout geschikt voor uw waterontharder?
- Wat betaalt u per kilogram?
- Hoeveel zout gebruikt u daadwerkelijk per jaar?
Zo ontdekt u niet alleen de aankoopprijs, maar ook hoeveel uw waterontharder u jaarlijks aan regeneratiezout kost.
Gemiddelde prijs van onthardingszout
De prijs van regeneratiezout verschilt per product en verpakking.
Een klassieke zak van 25 kg kan bijvoorbeeld anders geprijsd zijn dan een lichtere verpakking van 15 kg. Ook tussen zouttabletten en zoutkristallen bestaan prijsverschillen.
Bovendien kunnen verkoopprijzen veranderen door promoties, inkoopprijzen en bestelhoeveelheden.
Voor de actuele prijzen kijkt u daarom best rechtstreeks naar het gewenste product in de webshop.
Meer informatie vindt u op prijzen van onthardingszout.
Hoe vergelijkt u de prijs van onthardingszout?
De meest bruikbare vergelijking is de prijs per kilogram.
Gebruik daarvoor:
Prijs van de verpakking ÷ nettogewicht = prijs per kilogram
Een fictief voorbeeld:
Product A kost €15 voor 25 kg.
€15 ÷ 25 = €0,60/kg
Product B kost €11 voor 15 kg.
€11 ÷ 15 = ongeveer €0,73/kg
Product B heeft een lagere aankoopprijs per zak, maar kost in dit voorbeeld meer per kilogram.
Het verschil wordt belangrijker wanneer u jaarlijks verschillende zakken gebruikt.
Wat kosten zouttabletten voor een waterontharder?
Zouttabletten behoren tot de meest gebruikte vormen van regeneratiezout.
Ze bestaan uit samengeperst zout en worden gebruikt in veel klassieke waterontharders.
Bij Zoutplus kunt u onder andere kiezen tussen:
- Soft-Sel Regular;
- AXAL Pro;
- Qsalt.
De actuele verkoopprijs hangt af van de geselecteerde verpakking en hoeveelheid.
Wilt u verschillende geschikte producten bekijken? Ga naar onthardingszout tabletten.
Soft-Sel Regular 25 kg prijs
Soft-Sel Regular is een bekende zouttablet voor geschikte huishoudelijke en professionele waterontharders.
Het product wordt aangeboden in zakken van 25 kg.
Bij het vergelijken van Soft-Sel kijkt u best naar:
- prijs van één zak;
- prijs per kilogram;
- beschikbare hoeveelheden;
- eventuele volumekorting;
- leveringsvoorwaarden.
Soft-Sel bestaat bovendien in verschillende productvormen. Vergelijk daarom steeds de juiste variant.
Meer uitleg vindt u op Soft-Sel prijs per zak.
AXAL Pro zouttabletten prijs
AXAL Pro is eveneens een bekend regeneratiezout in tabletvorm.
Het product is verkrijgbaar in verschillende verpakkingsgewichten, waaronder 15 en 25 kg.
Een zak van 15 kg kan praktischer zijn wanneer u het zout regelmatig via een trap naar een kelder moet dragen.
Een zak van 25 kg bevat meer zout per verpakking.
Vergelijk daarom niet uitsluitend de totaalprijs, maar ook het gewicht en de prijs per kilogram.
Qsalt onthardingszout prijs
Qsalt is een bijkomend alternatief voor waterontharders die klassieke regeneratietabletten ondersteunen.
Bij zakken van 25 kg kunt u eenvoudig de prijs per kilogram berekenen.
Wanneer u meerdere zakken nodig hebt, is het nuttig om de verschillende beschikbare hoeveelheden met elkaar te vergelijken.
De goedkoopste aankoop is immers niet noodzakelijk de verpakking met de laagste afzonderlijke verkoopprijs.
Wat kosten zoutkristallen voor een waterontharder?
Naast zouttabletten bestaan er ook zoutkristallen.
Soft-Sel Crystals is een voorbeeld van kristallijn regeneratiezout.
Dit product wordt onder andere aangeboden in zakken van 15 en 25 kg.
Kristalzout kan een andere prijs per kilogram hebben dan geperste zouttabletten.
Het is echter niet automatisch geschikt voor iedere waterontharder.
Controleer altijd of de fabrikant deze zoutvorm toelaat voordat u uitsluitend op basis van de prijs overstapt.
Zijn zoutkristallen goedkoper dan zouttabletten?
Dat kan, maar niet noodzakelijk bij ieder merk of iedere bestelhoeveelheid.
De werkelijke vergelijking hangt af van:
- product;
- verpakking;
- nettogewicht;
- prijs per kilogram;
- hoeveelheid;
- leveringskosten.
Vergelijk uitsluitend zoutsoorten die technisch geschikt zijn voor uw toestel.
Een goedkope zak kristalzout is geen bruikbaar alternatief wanneer uw waterontharder uitsluitend specifieke zoutblokken ondersteunt.
Wat kosten zoutblokken?
Sommige waterontharders maken gebruik van compacte zoutblokken.
Voor dergelijke installaties is niet alleen het gewicht belangrijk, maar ook het exacte formaat van de blokken.
Soft-Sel Blocks worden bijvoorbeeld aangeboden in verpakkingen van:
2 blokken × 4 kg = 8 kg
Om de kilogramprijs te berekenen, deelt u de prijs van één verpakking door acht.
Vergelijk geen prijs van één verpakking blokzout rechtstreeks met een zak zouttabletten van 25 kg zonder rekening te houden met het gewichtsverschil.
15 kg of 25 kg: welke verpakking is voordeliger?
Het gewicht per zak speelt een belangrijke rol bij uw aankoop.
| Verpakking | Gewicht | Voornaamste voordeel |
| Kleine zak | 15 kg | Gemakkelijker te dragen |
| Standaardzak | 25 kg | Meer zout per verpakking |
| 4 zakken van 25 kg | 100 kg | Praktische voorraad |
| 10 zakken van 25 kg | 250 kg | Grotere bestelling |
| 20 zakken van 25 kg | 500 kg | Halve pallet bij geschikte producten |
| 40 zakken van 25 kg | 1.000 kg | Volle pallet bij geschikte producten |
De verpakking met de laagste prijs per kilogram is niet automatisch de meest praktische.
Wanneer u het zout regelmatig zelf naar een kelder moet dragen, kan een lichtere zak het extra prijsverschil waard zijn.
Hoeveel kost een waterontharder per jaar aan zout?
Om uw jaarlijkse zoutkosten te berekenen, moet u weten hoeveel kilogram regeneratiezout u gemiddeld gebruikt.
Voor een huishoudelijke installatie kunt u als brede indicatie rekenen op ongeveer 3 tot 10 kg per maand.
Het werkelijke verbruik hangt af van:
- inkomende waterhardheid;
- aantal bewoners;
- dagelijks waterverbruik;
- harsvolume;
- regeneratie-instellingen;
- efficiëntie van het toestel.
Wilt u uw verbruik beter begrijpen? Bekijk normaal zoutverbruik waterontharder.
Jaarlijkse zoutkosten berekenen
Gebruik de volgende formule:
Jaarverbruik in kilogram × prijs per kilogram = jaarlijkse zoutkost
Stel dat uw waterontharder 120 kg regeneratiezout per jaar gebruikt.
U betaalt gemiddeld €0,65 per kilogram.
Dan bedraagt uw jaarlijkse productkost:
120 × €0,65 = €78
Eventuele leveringskosten zijn in dit voorbeeld niet inbegrepen.
Op deze manier kunt u zelf gemakkelijk berekenen hoeveel regeneratiezout u jaarlijks kost.
Voorbeeld: jaarlijkse zoutkosten bij verschillende verbruiken
Onderstaande tabel gebruikt een fictieve aankoopprijs van €0,65 per kilogram.
| Verbruik per maand | Verbruik per jaar | Jaarlijkse productkost |
| 3 kg | 36 kg | €23,40 |
| 5 kg | 60 kg | €39,00 |
| 7,5 kg | 90 kg | €58,50 |
| 10 kg | 120 kg | €78,00 |
| 15 kg | 180 kg | €117,00 |
| 20 kg | 240 kg | €156,00 |
| 25 kg | 300 kg | €195,00 |
Dit zijn uitsluitend rekenvoorbeelden en geen actuele verkoopprijzen van Zoutplus.
Uw eigen kosten hangen af van de werkelijk betaalde kilogramprijs en uw verbruik.
Hoeveel zakken onthardingszout hebt u per jaar nodig?
Wanneer u uw jaarlijkse zoutbehoefte kent, kunt u eenvoudig berekenen hoeveel zakken u moet bestellen.
Stel dat u 150 kg regeneratiezout per jaar gebruikt.
Bij zakken van 25 kg hebt u nodig:
150 ÷ 25 = 6 zakken
Een ander voorbeeld:
U gebruikt 220 kg per jaar.
Dan bedraagt uw behoefte:
220 ÷ 25 = 8,8 zakken
Om uw volledige jaarbehoefte te dekken, hebt u dus negen zakken nodig.
Is tien zakken onthardingszout voordeliger?
Wanneer u regelmatig zout moet bijvullen, kan het interessant zijn om meerdere zakken tegelijk te bestellen.
Tien zakken van 25 kg bevatten samen:
10 × 25 kg = 250 kg
Vergelijk de actuele totaalprijs met de prijs van afzonderlijke zakken.
Bereken daarna:
Totale prijs ÷ 250 kg
Zo kent u de kilogramprijs van de volledige bestelling.
Meer informatie vindt u bij 10 zakken onthardingszout kopen.
Prijs van een halve pallet onthardingszout
Bij verschillende producten met zakken van 25 kg bestaat een halve pallet uit:
20 × 25 kg = 500 kg
Een halve pallet kan interessant zijn wanneer u een grotere voorraad wilt, maar een volledige pallet te veel is.
Vergelijk de prijs per kilogram van een halve pallet altijd met die van tien zakken en een volledige pallet.
Het grootste volume levert niet bij iedere productvariant automatisch hetzelfde prijsvoordeel op.
Prijs van een volle pallet onthardingszout
Bij verschillende klassieke zouttabletten bestaat een volle pallet uit:
40 × 25 kg = 1.000 kg
Een volledige pallet kan interessant zijn voor:
- bedrijven;
- installateurs;
- appartementsgebouwen;
- hotels;
- carwashes;
- horecazaken;
- grootverbruikers.
Het palletgewicht kan per product verschillen. Controleer daarom steeds het exacte aantal verpakkingen en het totale nettogewicht.
Voor een vergelijking van verschillende merken en palletvarianten kunt u pallet onthardingszout prijs bekijken.
Pallet zouttabletten: prijs per kilogram
Bij grote bestellingen maakt een klein verschil per kilogram al snel een groter verschil in de totale aankoopprijs.
Een fictief voorbeeld:
Pallet A bevat 1.000 kg en kost €600.
€600 ÷ 1.000 = €0,60/kg
Pallet B bevat 1.000 kg en kost €550.
€550 ÷ 1.000 = €0,55/kg
Het verschil bedraagt €50 voor dezelfde hoeveelheid.
Bekijk ook pallet zouttabletten prijs wanneer u specifiek regeneratietabletten in grotere hoeveelheden zoekt.
Is een pallet altijd goedkoper dan losse zakken?
Niet automatisch.
Een grotere bestelling kan een lagere prijs per kilogram opleveren, maar de werkelijke prijs verschilt per product en verkoopeenheid.
Bovendien hebt u voldoende opslagruimte nodig.
Wanneer uw waterontharder jaarlijks slechts 100 kg zout gebruikt, vertegenwoordigt een pallet van 1.000 kg ongeveer tien jaar voorraad.
Een kleinere bestelling kan dan praktischer zijn, zelfs wanneer een volledige pallet per kilogram goedkoper is.
Hoe vergelijkt u verschillende palletgewichten?
Niet iedere pallet bevat exact één ton zout.
Bijvoorbeeld:
- 40 zakken × 25 kg = 1.000 kg;
- 49 zakken × 25 kg = 1.225 kg.
Daarom is uitsluitend de palletprijs vergelijken misleidend.
Een pallet van 1.225 kg mag meer kosten dan een pallet van 1.000 kg en toch een lagere kilogramprijs hebben.
Controleer bij iedere aanbieding het werkelijke nettogewicht.
Wilt u de verschillende soorten palletzout naast elkaar bekijken? Ga naar zout per pallet kopen.
Goedkoop waterontharderzout: waarop letten?
Wanneer u voordelig regeneratiezout zoekt, is het belangrijk om de juiste producten te vergelijken.
Let onder andere op:
- geschiktheid voor uw waterontharder;
- zoutvorm;
- kwaliteit;
- nettogewicht;
- prijs per kilogram;
- verpakking;
- beschikbare bestelhoeveelheid.
Een goedkopere zak is geen zinvolle aankoop wanneer deze niet geschikt is voor uw toestel.
Meer informatie vindt u op goedkoop waterontharder zout.
Waarom niet zomaar het goedkoopste zout gebruiken?
Een klassieke waterontharder heeft geschikt regeneratiezout nodig.
Gebruik geen willekeurig:
- keukenzout;
- strooizout;
- zwembadzout;
- industrieel zout
als vervanging voor onthardingszout.
Controleer bij de productkeuze of het zout bedoeld is voor regeneratie van ionenwisselaars en voldoet aan de relevante voorschriften van uw toestel.
Bij verschillende regeneratiezouten wordt de norm EN 973 Type A vermeld.
Wat beïnvloedt de verkoopprijs van onthardingszout?
Prijsverschillen kunnen ontstaan door meerdere factoren.
Merk
Soft-Sel, AXAL Pro en Qsalt worden afzonderlijk geproduceerd en verdeeld.
Zoutvorm
Geperste tabletten, losse kristallen en blokzout hebben verschillende productievormen en verpakkingen.
Verpakkingsgewicht
Een zak van 15 kg heeft een ander nettogewicht dan een zak van 25 kg.
Bestelhoeveelheid
Meerdere zakken, halve pallets en volledige pallets kunnen andere prijzen per kilogram hebben.
Leveringswijze
Ook transport en de gewenste leveringsservice kunnen de uiteindelijke kost beïnvloeden.
Vergeet de leveringskosten niet
Wanneer u online zout bestelt, kijkt u best naar de totale kost van uw bestelling.
Gebruik daarvoor:
(productprijs + eventuele leveringskosten) ÷ totaalgewicht
Een voorbeeld:
U koopt tien zakken van 25 kg voor in totaal €160.
De eventuele leveringskosten bedragen €20.
Dan betaalt u:
(€160 + €20) ÷ 250 kg = €0,72/kg geleverd
Dit geeft een eerlijker vergelijking dan uitsluitend naar de productprijs kijken.
Onthardingszout online bestellen
Wie meerdere zakken nodig heeft, hoeft deze niet noodzakelijk zelf te vervoeren.
Bij Zoutplus kunt u verschillende soorten regeneratiezout online vergelijken en bestellen.
De beschikbare leveringsmethode hangt onder andere af van het product en de gekozen hoeveelheid.
Wilt u het assortiment bekijken? Ga naar onthardingszout online bestellen.
Wat is de prijs van zout voor professionele waterontharders?
Voor bedrijven en professionele installaties is het jaarlijkse volume vaak belangrijker dan de prijs van één afzonderlijke zak.
Een bedrijf dat maandelijks 100 kg regeneratiezout gebruikt, verbruikt jaarlijks:
100 × 12 = 1.200 kg
Bij een fictieve kilogramprijs van €0,60 betekent dit:
1.200 × €0,60 = €720 per jaar
Een verschil van €0,05 per kilogram vertegenwoordigt bij datzelfde jaarverbruik €60.
Daarom is het voor professionele klanten nuttig om verschillende geschikte merken en grotere volumes te vergelijken.
Wanneer is een grotere bestelling interessant?
Een grote voorraad kan interessant zijn wanneer u:
- structureel veel zout gebruikt;
- voldoende droge opslagruimte hebt;
- minder vaak wilt bestellen;
- de prijs per kilogram wilt vergelijken;
- meerdere installaties beheert.
Gebruik uw eigen historische verbruik om te bepalen welke hoeveelheid praktisch is.
Een volle pallet is niet automatisch de juiste keuze voor iedere gebruiker.
Voor een overzicht van grotere bestellingen kunt u pallet onthardingszout kopen bekijken.
Hoe bewaart u een grotere zoutvoorraad?
Bewaar regeneratiezout op een droge, beschutte plaats.
Denk bijvoorbeeld aan:
- een garage;
- een droge berging;
- een magazijn;
- een geschikte technische ruimte.
Bescherm de verpakkingen tegen regen, lekkages en langdurige blootstelling aan vocht.
Laat ongeopende zakken bij voorkeur gesloten tot u ze nodig hebt.
Zo voorkomt u dat uw voorraad al vóór gebruik samenklontert.
Hoe kunt u uw jaarlijkse zoutkosten beperken?
U hoeft niet noodzakelijk naar een ander merk over te stappen om uw kosten te beheersen.
Begin met het controleren van uw werkelijke behoefte.
Een eenvoudige aanpak:
- Bereken uw jaarlijkse zoutverbruik.
- Controleer welke zoutvorm geschikt is.
- Vergelijk verschillende merken per kilogram.
- Bekijk meerdere beschikbare bestelhoeveelheden.
- Neem eventuele leveringskosten mee.
- Koop uitsluitend zoveel voorraad als u correct kunt bewaren.
Laat de instellingen van uw waterontharder controleren wanneer het zoutverbruik plotseling sterk stijgt.
Een verkeerde regeneratie-instelling kan immers een groter verschil maken dan een klein prijsverschil tussen twee zakken zout.
Waterontharder zout kopen bij Zoutplus
Wilt u weten hoeveel u werkelijk betaalt voor regeneratiezout?
Begin dan met het juiste producttype en vergelijk vervolgens de actuele prijs per kilogram.
Voor klassieke waterontharders met zouttabletten kunt u onder andere Soft-Sel Regular, AXAL Pro en Qsalt bekijken.
Gebruikt uw toestel kristalzout? Dan kan Soft-Sel Crystals een geschikte mogelijkheid zijn.
Wilt u specifiek Soft-Sel vergelijken? Bekijk Soft-Sel zouttabletten kopen.
Wilt u verschillende geschikte tabletten naast elkaar bekijken? Ga naar zouttabletten waterontharder kopen.
Wilt u het volledige assortiment bekijken? Ga naar onthardingszout kopen.
Zo kiest u regeneratiezout op basis van de juiste combinatie van compatibiliteit, kwaliteit, verpakking, hoeveelheid en prijs.
De prijs verschilt per merk, zoutsoort en verpakkingsgewicht. Controleer de actuele productprijs en vergelijk ook de prijs per kilogram.
Niet noodzakelijk in totaal. Vergelijk de prijs per kilogram om beide verpakkingen correct te beoordelen.
Vermenigvuldig uw jaarlijkse zoutverbruik met de prijs per kilogram. Bij 120 kg per jaar en €0,65/kg bedraagt de productkost bijvoorbeeld €78.
Een pallet kan een lagere prijs per kilogram opleveren. Vergelijk altijd de actuele totaalprijs, het nettogewicht en eventuele leveringskosten.
Veelgestelde vragen
Hier zijn enkele veelgestelde vragen over ons bedrijf.
